İnform Bayileri

İnform 1980 yılında Legrand tarafından yurtdışında kurulan bir firmadır ve günümüzde tüm Dünya da adından bahsettirerek markalaşmayı başarmıştır. Türkiye de farklı noktalarda bayilerini bulundurur. Özellikle UPS güç sistemlerinde oldukça talep vardır.

Kesintisiz Güç Kaynağı UPS Nedir?

UPS, “Uninterruptible Power Supply” kısaltmasıyla bilinen bir elektrik güç kaynağı türüdür. Türkiye de “Kesintisiz Güç Kaynağı” olarak da adlandırılır. UPS cihazları, elektrik enerjisinin geçici bir süreliğine kesildiği veya dalgalanmaların olduğu durumlarda bilgisayarlar, sunucular, ağ ekipmanları ve diğer elektronik cihazların güç almasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu sayede elektrik akışında aksama olmadan cihazlar güvenli şekilde çalışmaktadır.

UPS, içerisinde bir batarya bulundurur ve normal elektrik akışı devam ettiği sürece bu batarya şarj olur. Eğer aniden bir güç kesintisi meydana gelirse, UPS devreye girer ve batarya gücünü kullanarak cihazlara sürekli bir güç kaynağı sağlar. Bu, cihazların düzgün bir şekilde kapatılmasını ve verilerin korunmasını sağlar.

Ayrıca, UPS cihazları, elektrik voltajındaki dalgalanmalara karşı da koruma sağlar. Yüksek veya düşük voltaj durumlarında, UPS cihazı otomatik olarak voltajı düzenleyerek bağlı cihazların daha güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Bu özellikleri sayesinde UPS’ler, özellikle bilgisayar sistemleri, sunucular, ağ ekipmanları ve hassas elektronik cihazlar gibi kritik öneme sahip sistemlerde kullanılmaktadır. Özellikle haberleşme ve bilgisayarlar için oldukça fazla kullanılan bir cihaz haline gelmiştir.

Ürün Grubu;

İnform bayileri arasında olan Somelpa Elektrik Ups (kesintisiz güç kaynakları) ve diğer ürünlerin satışını yaparak müşterilerine ulaştırmaktadır.  Satışı yapılan diğer ürünler ise şu şekildedir;

Güç kaynağı sistemleri

Akü donanım ve sistemleri

Alçak gerilim panoları

Voltaj regülatörleri

Tıbbi izole güç sistemleri

Yenilenebilir enerji kaynakları

İnvertörler

Rack kabinleri

Elektrik ürünleri ve ekipmanları şeklinde sıralanabilir. Türkiye’nin farklı noktalarına teslimatlarını gerçekleştiren ve İnform bayileri arasında olan Somelpa Elektrik satışlarını tüm illerde gerçekleştirmektedir. Satış sonrası müşteriler ile görüşerek kurulum konusunda veya teknik hatalar için destek vermektedir. Hızlı lojistik ağı sayesinde zamanında teslimat yapmaktadır. Ürünlerin ise garanti koşullarını sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler